برگه

تصویر هاستینگ

آموزش انتقال دامنه ملی ir بین دو شناسه ایرنیک

توجه داشته باشید در طول فرآیند انتقال و تغییر مالکیت دامنه های IR، قابلیت تمدید دامنه غیر فعال می گردد لذا حداقل 15 روز قبل از تاریخ انقضاء دامنه نسبت به شروع فرآیند انتقال و تغییر مالکیت اقدام کنید در غیر این صورت عواقب ناشی از آن متوجه خود مشتری خواهد بود.

1- ابتدا طبق مقاله “تغییر رابطهای مجاز نماینده” در شناسه مبدا رابط نماینده را روی شناسه fa482-irnic قرار دهید

2- دریافت کد انتقال :

  • ابتدا وارد پنل خود در Nic.ir شوید.
  • سپس روی نام دامنه ای که میخواهید کد انتقال آن را دریافت کنید کلیک نمایید.
  • در صفحه جدیدی که باز شده از بخش “انتقال (تغییر صاحب امتیاز)” بر روی گزینه “انتقال (فروش) این دامنه” کلیک کنید.
  • سپس در صفحه جدیدی که باز شده بر روی گزینه “باز کردن قفل” کلیک کنید.
  • با مشاهده پیغام “بروز رسانی کد‌رمز انتقال انجام شد ” وضعیت دامنه شما از “بسته شده (امکان ایجاد درخواست برای انتقال وجود ندارد)” به “آزاد برای انتقال (امکان ایجاد درخواست وجود دارد)” تغییر پیدا می کند و رمز انتقال دامنه به شما نمایش داده می شود.
  • در صورت انصراف از انتقال دامنه با کلیک کردن بر روی گزینه “قفل کردن دامنه” وضعیت دامنه به “بسته شده (امکان ایجاد درخواست برای انتقال وجود ندارد)” مجدد تغییر پیدا می کند.

3- بعد از انجام مراحل بالا در شناسه مقصد (شناسه فردی که قرار است دامنه به او منتقل شود) مطابق “آموزش تغییر رابط های مجاز” دسترسی صاحب امتیاز را بر روی خودم و نمایندگان قرار دهید.

4- مبلغ 6000 تومان برای انتقال دامنه تان توسط پرتال کاربری روز وب و از قسمت افزایش اعتبار پرداخت و افزایش اعتبار دهید.

5- سپس با ارسال تیکت به واحد فروش اسم دامنه ، کد انتقال و شناسه مقصد را جهت انجام فرآیند انتقال اعلام کنید.

6. بعد از ارسال تیکت منتظر پاسخ باشید و پس از پاسخ مسئولین روز وب ، درخواست خود را طی نامه ای نوشته و با امضای آن تایید کنید ، سپس اسکن آن را در هنگام آپلود مدارک برای ایرنیک ارسال نمایید.(مرحله 7)

7. برای تکمیل فرآیند انتقال پس از تکمیل فرم درخواست انتقال ، اسکن فرم را به انضمام اسکن کارت ملی صاحب فعلی دامنه (فردی که دامنه در شناسه نیک او قرار دارد) برای Nic.ir ارسال نمایید.(قسمت آپلود مدارک)

توجه: پیش از آپلود مدارک نیاز است صاحب امتیاز فعلی دامنه در پنل دامنه خود در Nic.ir لاگین کند و از آدرس انتقال دامنه در فیزیک نظری ( https://www.nic.ir/Domain_Transfer ) این انتقال را تائید کنید در غیر اینصورت در هنگام آپلود مدارک با خطای “درخواست فعال و مرتبط با گزینه انتخاب شده برای دامنه (دامنه‌ها) وجود ندارد” مواجه می شوید.

8. مراحل انتقال دامنه طی 7 تا 10 روز کاری انجام خواهد شد و دامنه به شناسه مقصد منتقل خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *