برگه

تصویر هاستینگ

عدم شناسایی mod_rewrite توسط Sharetronix

در ادامه برای حل این مشکل شما را یاری میکنیم.امید واریم این مقاله روز وب به شما کمک کند.

اسکریپت Sharetronix که برای ایجاد شبکه های اجتمامی مورد استفاده قرار می گیرد مانند دیگر اسکریپت ها در هنگام نصب، مواردی را به عنوان پیش نیاز اعلام می کند به آن معنا که سرور میزبان وبسایت بایستی آن ها را فعال داشته باشد.

یکی از آن نیازمندی ها ماژول mod_rewrite می باشد که مورد نیاز بسیاری از اسکریپت ها از جمله Sharetronix می باشد. اما مشکلی که در ارتباط این اسکریپت با ماژول وجود دارد، عدم اتخاذ روش مناسب جهت شناسایی ماژول mod_rewrite در میزبانی وب لینوکس (cPanel) می باشد، لذا در این مقاله راه حل گذر از این مشکل آموزش داده می شود.

در مرحله 3 نصب Sharetronix شما با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که مبنی بر غیرفعال تشخیص دادن mod_rewrite توسط Sharetronix می باشد.

جهت رفع مشکل مراحل زیر را دنبال نمایید:

1) به محل بارگذاری فایل های اسکریپت در کنترل پنل هاست مراجعه نمایید.

2) به دایرکتوری install و سپس include مراجعه فرمایید.

3) فایل با نام step_3.php را به قصد ویرایش باز نمایید.

4) در این فایل خطی حاوی متن زیر را جستجو کنید:

‘apache_mod_rewrite’ => FALSE,

5) کلمه TRUE را جایگزین FALSE نمایید، به طوری که محتوای این بخش به عبارت زیر تغییر خواهد یافت:

‘apache_mod_rewrite’ => TRUE,

6) فایل را ذحیره نمایید و مراحل نصب اسکریپت را از سر گیرید.

نکات قابل توجه:

ممکن است در صفحه ای که متن خطا در خصوص عدم فعال بودن mod_rewrite مشاهده می کنید، پیام های خطا در خصوص ماژول های دیگر نیز مشاهده شوند که در آن صورت مراتب بایستی به اطلاع مدیر سرور برسند تا مورد بررسی قرار گیرند.

هاست های روز وب تنظیمات مورد نیاز برای این اسکریپت را دارا بده و به طور کامل پشتبانی میکنند…جهت سفارش هاست لینوکس به این صفحه مراجعه کنید.