برگه

تصویر هاستینگ

سوالات متداول ميزباني وب ( Web Hosting )

ميزباني وب ( Web Hosting ) چيست؟
– به زبان ساده Web Hosting به سرويس دهنده اي گفته مي شود که ميزباني سايت ها و صفحات وب را به عهده دارد. بجاي کلمه Web Hosting از کلمات “Host” ، “Hosting” و  در زبان فارسي از کلماتي همچون “ميزباني وب”، “هاستينگ” و يا “هاست” نيز استفاده مي شود.

براي انتخاب نوع سرويس میزبانی وب ( هاست ) براي دامنه خود چه معيارهايي را بايد در نظر بگيرم ؟
– ميزان فضا را متناسب با حجم سايت ( فايلها ، بانک اطلاعاتي و … ) انتخاب نمائيد،  در صورتي که سايت شما بازديد کننده هاي زيادي دارد يا در آينده ترافيک بالايي خواهد داشت به پهناي باند ( Bandwidth ) اختصاص يافته توجه نمائيد، به امکانات اختصاص يافته به پلان مورد نظرتان برحسب نوع طراحي و برنامه نويسي سايت خود توجه نمائيد و زبان هاي برنامه نويسي که در سايت خود استفاده نموده ايد در پلان مورد نظرتان پشتيباني شود، سازگاري سايت با سيستم عامل سرويس میزبانی وب مورد نظرتان و …

 

روز وب براي برقراري امنيت سايت ها و سرور ها چه اقداماتي را انجام داده است؟
– براي برقراري امنيت سايت ها و سرورها اقدامات مختلفي انجام مي گيرد که برخي از آنها عبارتند از: استفاده از انواع فايروال هاي سخت افزاري و نرم افزاري ،DDOS Protection ،مونيتورينگ سرورها ، بروز رساني سرور ها و نرم افزار ها ، کنترل پورت ها و پروتکول ها ، کنترل سطح دسترسي ها و … .

 

addon domain و Parked Domain چیستند و چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

– با استفاده از parked domain شما می توانید يك دامين را بر روی يك دامين ديگر پارك کنید و در نتيجه يك سايت با دو آدرس داشته باشید، بدین صورت که اگر برای مثال دامنه ی roozhost.com را بر روی roozweb.com پارک کنید، بینندگان سایت شما می توانند علاوه براستفاده از دامین roozweb.com وارد آدرس roozhost.com شده و تمام صفحات سایت اصلی را بر روی این دامین نیز ببینند، مثلا به جای roozweb.com/members آدرس roozhost.com/members را می بینند.

با استفاده از Addon domain شما می توانید يك دامين جدید را بر روی يك یک پوشه ی جدید در هاست خود قرار دهید و در نتيجه ميتوانيد چند سايت به ظاهر مستقل داشته باشيد در حالی که اين سايتهاي ميتوانند زیردامنه يك سايت ديگر نیز باشند. به بیان ساده تر با استفاده از Addon domain شما می توانید بر روی یک پلان میزبانی وب چندین سایت متفاوت و کاملا مستقل را راه اندازی کنید.

همچنین شما می توانید برای هر دامنه ی جدیدی که Park یا Addon می کنید در بخش Email Accounts در سی پنل خود اکانت های ایمیل مختلف و با پیشوند های مختلف نیز ایجاد کنید (مانند info@roozweb.com , mail@roozweb.comو …)

 

من دامنه خود را توسط روز وب به ثبت نرسانده ام ، آيا مي توانم سرویس میزبانی وب ( هاست ) آن را از روز وب تهيه کنم ؟
– بله

 

تفاوت انتقال دامنه با انتقال هاست چيست؟
– انتقال دامنه به معني تغيير محل نگهداري دامنه شما مي باشد اما انتقال هاست به معني تغيير سرويس دهنده دامنه شماست.

 

آيا روز وب در هنگام انقضاء سرويس هاي ميزباني هاست ) به من اطلاع خواهد داد؟
– بله ، روز وب در يکماه پاياني تاريخ سرويس هاي ميزباني از طريق ایمیل شما را مطلع مي سازد.