برگه

تصویر هاستینگ

آموزش استفاده از آنتی ویروس سیپنل

گاها به دلایل مختلف که مهمترین آن وجود باگ در سیستم های مدیریت محتوا می باشد، فایل های مخرب که منجر به ایجاد مشکلات فراوانی برای وبسایت ها و سرور نیز می گردد، در اکانت ها بارگذاری می شوند و بدون اطلاع کاربر اقدام به فعالیت های خرابکارانه چون Phishing، ارسال ایمیل های تقلبی، بارگذاری فایل های Shell و موارد دیگر می کنند.
حتی در برخی از مواقع این اقدامات آنقدر طولانی می گردند که مراکز ثبت تخلف وبسایت را مسدود می کنند و مرورگر ها دیگر آن ها را بارگذاری نمی کنند.
جهت جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می شود همیشه از سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنید که دارای پشتیبانی رسمی باشد و دیگر اینکه مدام آن را به آخرین نسخه های منتشر شده توسط شرکت سازنده، بروز رسانی نمایید.
همچنین روشی برای یافتن بخشی از این فایل های مخرب وجود دارد که اسکن فایل ها توسط Anti Virus موجود در cPanel با نام ClamAV می باشد. به این منظور می توانید مطابق با راهنمای زیر به صورت دوره ای اقدام به اسکن فایل های موجود در هاست نمایید.

1- وارد cPanel شوید.
2- در بخش ADVANCED، گزینه Virus Scanner را انتخاب کنید.

3- بخشی از اکانت که تمایل به اسکن آن را دارید، انتخاب و روی دکمه Scan Now کلیک نمایید.

4- منتظر بمانید تا فرایند اسکن به پایان رسد.

5- چنانچه ویروس یا فایلی مخرب شناسایی شد، صفحه ای مطابق با تصویر زیر حاوی فایل های مخرب یافت شده، نمایش داده خواهد شد که می توانید یکی از اقدامات مورد نظر چون تعمیر، قرنطینه، حذف و یا رد را در خصوص ویروس ها اعمال نمایید.

6- در انتها پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن اقدام انجام شده را مشاهده خواهید نمود.